Czy ranking kredytów hipotecznych dla firm jest miarodajny?

22 kwietnia, 2014

Czy-ranking-kredytów-hipotecznych-dla-firm-jest-miarodajny?

Kredyty hipoteczne dla firm są bardzo ważnym elementem finansowania działalności firm i przedsiębiorcy doskonale o tym wiedzą. Mogą się o nie starać, ale nie zawsze mogą je w bankach otrzymać. W wyborze jak najkorzystniejszych kredytów pomocne bywają rankingi kredytów hipotecznych dla firm.

Wprawdzie ostatnio banki nagłaśniają swoje zaangażowanie w kredyty hipoteczne dla firm, ale często to tylko czysty marketing – niestety, nie zawsze w najlepszym wydaniu. Kredyty hipoteczne dla firm pozwalają przedsiębiorcom na rozwój swoich przedsiębiorstw, na finansowanie nowych inwestycji. Banki są dość rygorystyczne w udzielaniu takich kredytów firmom, ponieważ w okresie największego nasilenia kryzysu mocno się na tym sparzyły. W tym czasie nie udzielały praktycznie żadnych kredytów firmom. Obecnie nieco złagodziły swoją politykę kredytową w tym względzie, ale nie do końca, i o kredyty – zresztą nie tylko hipoteczne, ale nawet obrotowe – nadal jest przedsiębiorcom trudno. Prowadzący działalność gospodarczą muszą się liczyć z tym, że banki będą od nich oczekiwać znacznie więcej niż od osób fizycznych starających się o kredyty hipoteczne.

Firmy starające się o kredyty hipoteczne muszą wiedzieć, że banki będą od nich wymagać więcej niż od zwykłych konsumentów: o wiele staranniej sprawdzą ich historię finansową, sięgając wstecz nawet do 3 lat, a w skrajnych przypadkach i więcej. Podobnie w wypadku sprawdzania historii kredytowej – banki wezmą pod uwagę nie tylko to, jak spłacane są kredyty zaciągnięte wcześniej przez firmę, ale często również prywatne kredyty przedsiębiorców. Krótko mówiąc, przy kredytach hipotecznych dla firm ważna jest długa historia kredytowa i długi staż firmy. Przedsiębiorcy, którym potrzebne są kredyty hipoteczne, powinni w pierwszej kolejności sprawdzić ofertę banków, które prowadzą ich finanse, ponieważ mogą tam liczyć na korzystniejsze warunki oraz tańsze kredyty.

Oferta kredytów hipotecznych dla firm jest bogata, ale trzeba umieć wychwycić tę jak najkorzystniejszą dla firmy. Niektóre branże bywają przez banki preferowane albo przeciwnie – niechętnie przyjmowane. Jak znaleźć najlepszą ofertę? Jak dopasować kredyt do potrzeb firmy? Czy rankingi kredytów hipotecznych dla firm pomogą przedsiębiorcom w wyborze najtańszego i najkorzystniejszego kredytu? Zapewne tak. Jednak czy należy traktować je jak wyrocznie, czy też lepiej podchodzić do nich z pewną rezerwą? Rankingi pomagają w wyborze jak najkorzystniejszych ofert kredytowych, również firmom, ale nie mogą być dla przedsiębiorców wyrocznią. Comperia.pl prezentuje porównania kredytów hipotecznych dla firm, ale jednocześnie wskazuje warunki i wiele innych elementów, na które przedsiębiorcy powinni zważać. Warto też zwrócić uwagę na ofertę Idea Bank, który szczególnie angażuje się w finansowanie przedsiębiorstw.