To nie są Stany

4 lutego, 2014

To nie są Stany kredyt dom cel Kredyty hipoteczne jak wiadomo maja określony cel i można je spożytkować jedynie na zakup mieszkania, na budowę domu oraz na zakup domu. Za kredyt hipoteczny można również zakupić działkę pod budowę własnego domu oraz skonsolidować kredyty.

O kredytach na zakup mieszkania wielokrotnie pisaliśmy i są to kredyty najbardziej oblegane bowiem kto z nas nie chciałby mieć własnego mieszkania tylko że niewiele osób stać jest na zakup mieszkania za własna gotówkę. Dlatego większość kupuje właśnie za kredyty mieszkaniowe. Podobna sytuacja jest z budową domu oraz jego zakupem. Jednakże zdecydowanie rzadziej się zdarza zakup domu, ponieważ tak naprawdę większość starających się o kredyty hipoteczne woli samodzielnie budować swój własny dom od jego fundamentów. Ale również się zdarza – w naszych polskich warunkach rzadziej – ktoś woli kupić dom z odzysku i wówczas stara się o kredyt na zakup domu. Nawet ci których stać jest na zakup za własna gotówkę wola wziąć kredyt na zakup domu bo tak jest taniej i nie angażują przy tym własnych środków finansowych. W Polsce również zaczyna to być modne ale na przykład na Zachodzie czy w Stanach sprzedaż i kupno domów to rzecz raczej nagminna szczególnie wśród ludzi majętnych. Ale tym zapewne kredyt na zakup domu raczej nie jest potrzebny ponieważ maja bardzo dużą kasę nie bawią się w żadne kredyty. Wracajmy jedna do polskiej rzeczywistości, w Polsce niewiele osób ma aż tak duże pieniądze więc najczęściej kredyt na zakup domu rozwiązuje takie problemy.

I teraz niestety o takie kredyty nie jest już tak łatwo ponieważ na całym świecie i w naszym kraju jest kryzys i banki niekoniecznie są zainteresowane tak wysokimi kredytami i udzielanymi na tak długi okres. To już nie ten czas co kiedyś kiedy o takie kredyty było stosunkowo łatwo teraz kłopoty z takimi kredytami maja nawet ci których stać jest na drogie kredyty hipoteczne.